Kategorie: Wszystkie | Fashion | Felietony | Kultura | Życie
RSS
piątek, 18 lipca 2008
Przykrótkie spodnie

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem noszenia tzw. "przkrótkich spodni".

Jednak, na tym zdjęciu wyglądają one doskonale.

          

          Milan Vukmirovic

          źródło: www.thesartorialist.blogspot.com

Shorts suit, czyli szorty noszone z marynarką

Długo zastanawiałem się czy poruszyć kwestię noszenia szortów z marynarką. W świecie jest to "in" od zeszłego sezonu. Jednak sądzę, że dopiero od tego lata nastąpił prawdziwy wysyp tego trendu na ulicach. Na jednym z moich ulubionych blogów, www.thesartorialist.blogspot.com, ukazało się wiele zdjęć, na których faceci występują w wyżej wspomnianych zestawach. Przeważnie pod marynarki zakładają koszulę, jednak zdarzają się także zwykłe t-shirty. Do czego zmierzam ?

Moim zdaniem, zestawu tego nigdy lub najprawdopodobniej nigdy nie spotkam u nas, ponieważ jest on dość odważny, a każdy kto nosi garnitur do pracy, z powodu "dress codu" nie zmieni długich spodni na krótkie.

Dodatkowo w Polsce nie ma kultury noszenia marynarek do jeansów czy materiałowych spodni, wiec mało którzy mężczyzna wykonujący tzw. "wolny zawód" zdecyduje się na to okrycie. A co dopiero zestawienie jej z krótkimi spodniami.

Mi samemu, od zeszłego lata strasznie podoba się ta moda. Dzięki zestawieniu krótkich spodni z marynarką, otrzymujemy czysty, elegancki i klasyczny strój. Ja osobiście uważam, że najlepiej połączyć go z koszula - kolory: biały, niebieski oraz inne, raczej jasne. Jeżeli chodzi o buty, to te garniturowe odpadają. Moja propozycja - mokasyny. Zwykłe skórzane lub zamszowe. Super wyglądają te, stylizowane na buty marynarza ze sznurówkami (zawsze noszone na gołą stopę). Oczywiście nie zapominajmy o pasku - tu zostawiam już wybór każdemu z was, a także o ciekawych akcentach jak na przykład chusteczka w butonierce ?

Jeśli chodzi natomiast o kolory, to hitem są beżowe lub niebieskie szorty, zestawione z beżową, białą lub niebieską marynarką. Niestety, mówimy tu o tak zwanych "casualowych" okryciach, czyli nie możemy zestawić krótkich spodni, z marynarką od garnituru, ponieważ wyglądałoby to śmiesznie.

Ja powoli dojrzałem do założenia mojej beżowej marynarki do niebieskich szortów. Do tego koszula i jakiś casualowy pasek. Do tego moja zdobycz z przecen – mokasyny z brązowego zamszu z elementami z ciemnej skóry i sznurówkami.

Oto moje ulubione zdjęcia z bloga Scott Shumana:

     

       

 Dołączam także dwa zdjęcia: połączenie szortów z cardiganem

 żródło:www.thesartorialist.blogspot.com