Kategorie: Wszystkie | Fashion | Felietony | Kultura | Życie
RSS
niedziela, 06 kwietnia 2008
Prawdziwa cnota krytyki się nie boi

Piękno w każdym calu. Wydaje się tak dalekie od codzienności, może i jest. Z pewnością nie ma sensu spierać się czy photoshop ingerował w tę sesję, ponieważ jest to oczywiste, jednak musimy pamiętać, że panna Diaz też kiedyś była zwykłą dziewczyną. Czy wraz ze sławą stała się ideałem piękną ?

 

Żródło: www.gqmagazine.co.uk 

sobota, 05 kwietnia 2008
Styl militarny

Styl militarny w modzie męskiej powraca w każdym sezonie. Zimą nosimy długie i ciepłe, wełniane płaszcze, które niejednokrotnie posiadają  pagony na ramionach. Każdy kiedyś marzył o trenczu. Jeżeli nie macie go jeszcze w swojej szafie, powinniście zastanowić się nad zakupem. Klasyczny z klapami oraz pagonami na ramionach. Jesienne krótkie kurtki, które noszą piloci samolotów, spopularyzowane przez Thomasa Burberry, także zawierają elementy wojskowe. Pagony to moim zdaniem jeden z najciekawszych elementów ubrań w modzie męskiej w nadchodzącym sezonie.

 

Przyznaję się bez bicia, czasem zdarza mi się zaglądać na menstyle.com i oglądać zdjęcia z pokazów. Wiąże się to z dużą ilością wolnego czasu, którego ostatnio nie mam, ale po raz pierwszy koszule z pagonami na ramionach zrobiły na mnie wrażenie ponad rok temu, gdy przeglądałem reportaż w pokazu Dolce & Gabbana wiosna/lato 2008. Przede wszystkim w całej kolekcji motywem przewodnim jest styl militarny, a kolory utrzymane są w barwach takich jak beż, zieleń czy czerń. Tymi dwoma cecha projektanci sprawili, że od razu spodobała mi się kolekcja. Poza tym pojawiły się koszule z pagonami, arafatki i doskonale uszyte garnitury.  

Od tego czasu szukam w sklepach koszul przypominających te z pokazu, jednak nie udało mi się. Cały czas liczę na Zarę i (uwaga) męskie Mango (dostępne tylko w Galerii Mokotów), czy się uda, zobaczymy. W każdym razie zawsze można poczekać do wyprzedaży. Wydaje mi się że tego typu rozwiązania w modzie męskiej nigdy nie będą „out”.

 

Na czym polega fenomen takiej koszuli ?  Przede wszystkim poszerza ramiona i sprawia, że nosząc ją wydajemy się wyżsi (jeśli jest odpowiedniej długości). Poza tym jest bardzo męska (co chyba podnosi nasze ego). W dodatku nawet pognieciona wygląda super, w związku z czym nadaje się na każde warunki.   

 

Dolce&Gabbana wiosna/lato 2008