Kategorie: Wszystkie | Fashion | Felietony | Kultura | Życie
RSS
wtorek, 25 marca 2008
Poland In Style ?

A oto coś dla Pań (w końcu nie można koncentrować sie tylko na jednym).

Jeżeli myslałyście, że jutrzejszy dzień, 26 marca 2008, będzie zwyczajną środą to jesteście w błędzie. Fashion victims miejcie się na baczności - 26 marca wychodzi  pierwsze wydanie magazynu In style. Jaki on będzie ? Nie wiadomo, ale co rusz pojawiające się nowe tytuły poświadczają, że Polacy coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu. Raczej wątpię, aby było to coś na miarę A4 bądz Exlusiva, ale cóż to magazyny niszowe, wiec można się spodziewać kolejnego Glamour, byle by nie wydano innego Joy`a lub Cosmopolitan i innych takich niesamowicie "wyszukanych tytułów".

             

                          

niedziela, 02 marca 2008
Fashion magazine Men

 Żyjemy w kraju, w którym faceci nie przywiązują wagi do swojego wyglądu. Jasne skarpetki do ciemnych spodni i butów, za duże garnitury, brudne buty to tylko niektóre z najczęściej popełnianych "grzechów". Tych manier nie zmieni żadna gazeta, ani portal. Mogą to zrobić tylko żony i ukochane, które wezmą się za garderobę swoich mężczyzn, wytłuszczając facetom ich błędy – to one mają na nas największy wpływ, a także często decydują o tym co nosimy. Oznacza to także, że potrzeba nam czasu, aby zmienić swoje przyzwyczajenia. Zacznijmy od dziś, w końcu "jak Cię widzą, tak Cię piszą".

 Już po raz drugi na rynku ukazuje się Fashion Magazine Men, dostępny razem z damską wersją. Pierwsze wydanie nie zaskoczyło mnie, drugie należy do bardziej udanych, jednak zawsze należy dążyć do doskonałości. Na początku to co dobre.

1. Punkty za stworzenie takiej gazet, jedynej w swym rodzaju na naszym rynku.

 2. Na pierwszych kilku stronach znajdują się "newsy z wielkiego świata", kto, gdzie i jak. To daje czytelnikowi podstawową wiedzę co w tej dziedzinie oraz o tym co dzieje się w świecie mody. Niestety jeżeli nie wiem kim jest Ralf Simons czy Neil Barrett to nie zrozumiem niczego

3. Pojawiają się przykładu najlepiej ubranych mężczyzn w Polsce - czytelnik widzi wzór który powinien naśladować. Krytykowani są także Ci najgorsi - czytelnik jest przestrzegany czego nie zakładać.  

4. Pojawiają się sesje i gotowe stylizacje,- to kolejne wskazówki jak łączyć i w co się ubrać.

5. Trendy na najbliższy sezon przedstawione są zwięźle i jasno,- zrozumie je każdy.

 A co mnie zaskoczyło ? Chyba zdjęcia z pokazów mody - czyżby redaktorzy Fashion myśleli ze facet robiący zakupy w Zarze spojrzy na kurtkę i powie "Tak to trochę jak od Armaniego, natomiast te spodnie zupełnie jak z kolekcji Prady z przed 2 lat". Coś podpowiada mi, że tak się nie stanie.

Aha i jeszcze jedna rzecz. W gazecie pojawiają się bodaj dwie sesje przeprowadzone przez polaków oraz dwie przeprowadzone przez pisma zagraniczne, w których możemy podziwiać ubrania od Gucciego, Etro, czy Ferre. To moim zdaniem trochę niepotrzebne, ponieważ niewielu w naszym kraju stać na spodnie od Diesla, a co dopiero na kurtkę za kilka tysięcy. Moim zdaniem przydałoby się więcej sesji robionych przez pismo z ubraniami z Zary, czy H&M, wzorowanych na wielkim krawiectwie, a mniej metek, ponieważ ma to być pismo wydawane na Polskim rynku i to na jego potrzeby powinno być tworzone.

 Wszystkie te uwagi mogą nie sprawiać takiego wrażenia, ale cieszę się, że taka gazeta powstała, pokazuje to bowiem, że faceci zmieniają się i coraz więcej z nich interesuje się swoim wyglądem oraz chce go zmieniać. Może za kilka lat będziemy wyglądać inaczej i czuć się inaczej.